fbpx
08/10/2018

אסטרטגיית גידול

בשנת 1968, גדעון שמי, צעיר שאפתן ובעל חזון, הקים את חברת אסטרון במפרץ חיפה. המפעל חלש על שטח של כ-200 מטרים מרובעים, ופעל כמפעל לעיבוד שבבים מדויק ומכניקה עדינה. החברה התמחתה במוצרים לתעשייה צבאית ברמה הגבוהה ביותר ולקוחותיו היו בעיקר משרד הביטחון, רפאל, תע”ש וחיל האוויר.

את הקפיצה הראשונה עשה המפעל שלוש שנים לאחר מכן. בשנת 1971 רכשה החברה שטח קרקע באזור תעשייה קריית ביאליק. המפעל חלש כעת על שטח של 1000 מטרים רבועים. החברה התהדרה ביכולות גבוהות וציוד חדשני והייתה לראשונה שהכניסה מכונות עם פיקוד NC, שהיו באותה תקופה חדשניים ביותר.

גדעון קיבל חיזוק משמעותי בשנים לאחר מכן, כשאשתו, דליה שמי, הצטרפה למתחם המפעל עם חברה למתן שירותי הנהלת חשבונות לעסקים חיצוניים רבים, כשהגיעו המחשבים לעולם שינתה ייעוד, חברה לגדעון והצטרפה לניהול ולהובלה של חברת אסטרון.

בשנת 1988, לאחר שני עשורים של פעילות, החלו במפעל להרגיש שהשגרה היא מקור הרע של ההתפתחות והחדשנות. הם שאפו לייצר שינוי על מנת לפתח תחומים חדשים, תוך כדי פעילות קשובה לכוחות השוק וזיהוי המגמות  המשפיעות בו. לצורך יישום האסטרטגיה, החלה החברה ברכישת חברות עם קושי ניהולי ופיננסי, על מנת לשקם אותן, להשביח ולהטמיע אותן בתוך חברת אסטרון. בספטמבר של אותה שנה רכשה החברה את מפעל אדן הגליל”, שנוסד כעשור קודם לכן על ידי ותיקי מושב קורנית. המקום משמש היום  כחטיבה המרכזית של החברה, ונעשה בו ייצור כחול לבן במגוון של מוצרי פרזול, עיבוד פח ועיבוד שבבי, פיתוח מוצרי מדף וכן חטיבה המפתחת מוצרים ייחודיים ומותאמים לפי דרישות לקוח.

מהלך זה יצר כיוון חדש לאסטרון בתחום המסחר. מחברה יצרנית נפתחה אסטרון לתחום המסחר והשיווק בכל רחבי הארץ. בעקבות התערבותה חזרו למדפים מוצרי אדן הגליל”, הכוללים מוצרי נעילה, פרזול ובניה. וכך, במהלך חמש השנים שלאחר מכן הכפילה החברה את הפעילות ואת מחזוריה העסקיים במאות אחוזים.

בשנת 1995 המשיכה אסטרון את המגמה כשרכשה את חטיבת ייצור העוגנים “מ.א.ג געתון” השייך לקיבוץ געתון, העוסקת בתחום הדיבלים והעוגנים. חברת אסטרון, בהמשך להשקעה בתעשייה הישראלית משלבת ייבוא מגוון של עוגנים מיצרנים אירופאים ידועים וכן מהמזרח הרחוק, לצד דגש ופיתוח של מוצרים כחול לבן. אסטרון פיתחה ייצור ישראלי של עוגני ג’מבו שמהווים היום את אבן היסוד של החברה בשל תמיכה בקהילה עם צרכים מיוחדים.

לאור הצלחת האסטרטגיה של רכישת חברות, השבחתן והטמעתן בחברת אסטרון,

בשנת 2008 נרכשה חברת מנעולי ירדני – אחד המותגים הישראלים הוותיקים והמובילים בתחום הביטחון בארץ ובעולם, כבר מעל לשישים שנה. הרכישה הייתה חלק ממגמת ההשקעה של אסטרון בקידום ופיתוח מוצרי הנעילה הפופולריים בישראל. אסטרון ראו בירדני, הידועה במסורת של שילוב איכות ואמינות בלתי מתפשרת, תוך שמירה על יכולות טכנולוגיות והנדסיות קיימות, מפעל דגל. לכן שמו להם למטרה להשיב את חברת ירדני למעמד של חברה מובילה בשוק המנעולים בארץ, תוך פיתוח טכנולוגיות נעילה חדשות, הרחבת סל המוצרים והקמת רשת שיווק איכותית ויעילה. החברה ביססה את פעילותה בשוק דרך פעילות שטח אינטנסיבית ומתן תמיכה לאספקה מיידית של מנעולים, צילינדרים, ומוצרים נוספים מתוצרת הארץ ומהזמנות מיוחדות. זאת ועוד, חברת אסטרון קיבלה הסכם זכיינות של 6 שנים עם חברת החשמל הישראלית באספקת מוצרי נעילה. יתרונות אלה לימדו את החברה לעמוד מול גופים גדולים ובכך הובילו לשיפור איכות המוצרים.

בשנת 2012 רכשה חברת אסטרון את חברת “א.ב מוצרי ניר” מראשון לציון. החברה נרכשה בהמשך לקו מוצרים קיימים לייצור גלגלים למסילות הזזה, לברזנטים ומשאיות, זוויות ומוצרים נוספים בתחום הפרזול והבניין.

החברה מעולם לא קפאה על שמריה. בשנת 2014, בהמשך למגמת ההתפתחות, החדשנות והשקעה בתעשייה הישראלית, הקימה חברת אסטרון מנעולי ירדני בתוך מתחמה מפעל להזרקת פלסטיק. מחלקה זו עוסקת בפיתוח ובייצור דיבלים מפלסטיק וניילון ברמה הגבוהה ביותר ומספקת פתרונות לענף הבניה, החשמל והגבס.

בשנת 2016 המשיכה חברת אסטרון מנעולי ירדני בהתרחבות והוסיפה מותג נוסף כשרכשה את חברת טיבלוק, שנסגרה שנה קודם לכן. מפעל טיבלוק היה מהמפעלים המובילים בתחום ייצור ופיתוח מוצרי נעילה בישראל. המוצרים הם בעלי תו תקן ישראלי והינם איכותיים ואמינים. טיבלוק היא אחת החברות הוותיקות בתחום מוצרי הנעילה. היא הוקמה בשנת 1985 ומתמחה מאז ועד היום בייצור מנעולי רב בריח חדשניים ומוצרים משלימים לדלתות כניסה. מוצר הדגל של החברה, מערכת לביאה, הוא מנעול רב בריח בעל פטנט ייחודי המספק אבטחה חסרת פשרות לבית ולרכוש יחד עם יכולת הימלטות מיידית בזמן חירום – עניין המבדיל בין חיים ומוות. המנעולים של טיבלוק, כמו גם מגוון מוצרים אחרים, נמכרים ליצרני דלתות בארץ ובעולם כבר שנים רבות בהצלחה רבה.

השילוב בין חברת אסטרון, מנעולי ירדני וטיבלוק מבטיח איכות ללא פשרות, חדשנות בתחומי הנעילה, ובטיחות מרבית לכל בית, עסק או רכוש.

דילוג לתוכן